Listopad 2014

Jak se stát pěstounkou na přechodnou dobu

V září 2012 jsem byla bez práce a hledala něco , kde bych mohla využít své pečovatelské vlohy. Možná to byla náhoda, možná osud, že jsem si všimla kampaně J&T bank. Do té doby jsem nevěděla o možnosti této péče a o nějaké novele vůbec nic. Začala jsem hledat informace na internetu a po pár týdnech zavolala na infolinku, kde mi doporučili organizaci Sdružení pěstounských rodin v Brně. Sjednala jsem si schůzku někdy koncem října. Nebyla jsem si jistá, jestli splním podmínky a jestli na to vůbec mám.

Začátek profi pěstounky

V květnu 2014 jsem byla zařazená do evidence pěstounů na přechodnou dobu pro děti od narození do 6 let, bez ohledu na pohlaví a etnikum, přestože jsem zdravotní handicap ze začátku vyloučila, tak v evidenci ho mám. Čekala jsem na telefon a zatím vybavila dětský pokoj a dokoupila potřebné věci. Vyřídila jsem si taky vše na úřadu práce. A zase čekala. Po měsíci jsem volala na kraj, jestli zase nezapomněli a bylo mi řečeno, že děti nejsou. Asi bylo potřeba nejdřív naplnit ústavy, kde jsou na rozdíl od pěstounů odborníci.

Pomozte najít opuštěným dětem nový domov

Vážení příznivci náhradní rodinné péče, chcete-li podpořit získávání nových pěstounů v Ústeckém kraji, můžete nám zaslat finanční dar v jakékoliv výši na náš bankovní účet:

Fio Banka, číslo bankovního účtu: 2200510995/2010

Pro identifikaci platby prosíme uveďte variabilní symbol vaše datum narození nebo IČO a specifický symbol 643. Na požádání vám rádi vystavíme potvrzení pro daňové účely.

Klub pěstounů jako dětský domov aneb o sourozeneckých skupinách


Většina prvožadatelů o pěstounskou péči má zájem pouze o 1-3 děti a skutečně, podle odborníků je menší počet dětí v rodině vhodnější. Ovšem, tím nám vyvstává otázka: "Co s velkými sourozeneckými skupinami?" Napadla nás taková myšlenka využít klub pěstounských rodin jako dětský domov vskutku rodinného typu.

Publikce pro zájemce o náhradní rodinnou péči


Oznamujeme všem zájemcům o svěření dětí do péče, že právě vydáváme informační brožurku, kterou si můžete stáhnout. Pevně doufáme, že vám přinese množství potřebných informací předtím, než se pro náhradní rodinnou péči rozhodnete, v době čekání a po přijetí dítěte. Příručku rádi zašleme v tištěné podobě pokud nám napíšete.

Náhradní rodinná péče v kostce


Oznamujeme všem zájemcům o svěření dětí do péče, že právě vydáváme informační příručku, kterou si můžete stáhnout. Pevně doufáme, že vám přinese množství potřebných informací předtím, než se pro náhradní rodinnou péči rozhodnete, v době čekání a po přijetí dítěte. Brožurku rádi zašleme v tištěné podobě pokud nám napíšete.

Příručku si můžete stáhnout kliknutím na obrázek.

Verze webu pro mobily a tablety

Do zobrazení pro mobilní zařízení a tablety se dostanete kliknutím na odkaz: http://m.chcemebytpestouny.cz

Hledáme dobrovolníky. Získejte cenné zkušenosti.

Získejte cenné zkušenosti a poznejte děti v pěstounské péči. Staňte se dobrovolníky a pomozte nám v rámci sociálně terapeutických programů pro děti během setkávání klubů náhradních rodin (hlídání dětí, asistence terapeutům). Máte-li zájem a jste-li z Ústeckého kraje: Napište nám.

Právě vychází brožurka pro zájemce o náhradní rodinnou péči


Oznamujeme všem zájemcům o svěření dětí do péče, že právě vydáváme informační brožurku, kterou si můžete stáhnout. Pevně doufáme, že vám přinese množství potřebných informací předtím, než se pro náhradní rodinnou péči rozhodnete, v době čekání a po přijetí dítěte. Brožurku rádi zašleme v tištěné podobě pokud nám napíšete.

Brožuru stáhnete kliknutím na obrázek.