Prosinec 2014

Proč je dobré snažit se pochopit děti, které jsou nám svěřeny

V minulosti se často stávalo, že pěstouni často dostávali děti jak říkal Komenský "tabula rasa", jinými slovy jako nepopsanou tabuli a museli si s tím sami poradit. Jen výjimečně jim někdo řekl o historii dítěte, o rodině, ze které pochází a o tom, jaké má dítě problémy. Dnes je situace výrazně lepší, zájemci jsou seznamováni s obsahem spisu dítěte a je-li dítě přebíráno z přechodné pěstounské péče, mělo by dostat i KNIHU ŽIVOTA s fotografiemi a dalšími záznamy o tom, co dítě prožilo. O tom, jak proč je dobré svěřené děti pochopit pojednává tento článek.

Přání všem zájemcům o náhradní rodinnou péči

O čem je spolupráce s OSPODy

Vážení zájemci a noví pěstouni, na našem webu jste si již mohli přečíst článek o tom jak si vybrat vhodného poskytovatele služeb, co očekávat od biorodičů a nakonec si něco málo povíme i o OSPODech, tedy o orgánech sociálně právní ochrany dětí.

Jak si vybrat doprovázející organizaci v Ústeckém kraji

Tento článek nemá za cíl propagovat či kritizovat konkrétní organizace v oblasti služeb náhradní rodinné péče, ale snaží se o problematice hovořit obecně a popisovat pověřené osoby k sociálně právní ochraně dětí spíše typologicky, aby nedošlo k nedorozumění. Článek nechce nikoho upřednostnit ani upozadit, chce zájemcům o náhradní rodinnou péči poradit, jak si nejlépe vybrat.

Co můžeme očekávat od biorodičů a dalších osob blízkých

Tímto článkem nechceme od kontaktů odrazovat ani je doporučovat. Jejich umožnění ze strany pěstounů je povinné ze zákona a jsou realitou, se kterou je třeba naučit se žít, byť to někdy nebývá jednoduché. Přesto se však domníváme, že neuškodí si přečíst několik dobře míněných rad pro budoucí či nové pěstouny.