Únor 2015

Kam na to ty děti chodí II


Posezeníčko u psychologa je vždycky prima zážitek a nejvíce ve chvíli, kdy jsou děti vyzvány, aby namalovaly začarovanou rodinu.

Nevíte co to je? Ráda vám to objasním, dnes jsem už v této oblasti za chytrou.

Úkolem dítěte je, každému z rodiny přidělit podobu nějakého zvířete. Odborník na dětskou duši pak snadno odhalí, jaké city dítě chová k tátovi medvědovi, mámě holubici, bráchovi hadovi nebo ségře kočičce. Nechápu sice jak, ale prý je tato metoda, jako sonda do nitra dětské duše, nejspolehlivější.

Kam na to ty děti chodí I

KAM NA TO TY DĚTI CHODÍ? Tak nevím, dělám někde chybu ve výchově a nebo je dnes prostě taková doba, že když nemáte něco vyplněné na formlářích, jako by to neexistovalo. Příjdete na úřad, se stohem papírů, které jste vyplńovali celý večer a paní z kanclu, data během pár minut naklepe do počítače a stoh už nepotřebných formulářů, putuje do skartovačky!

Vopruz, jak by řekly naše děti. Zbytečná práce a promarněný čas.
Jenže tenhle trend se zřejmě šíří světelnou rychlostí a děti si berou příklad z nás dospělých. Kam ten svět spěje ? :-)

Geny nebo výchova

Taky se ptáte sami sebe, kde jste udělali chybu? Máte pocit, že jste jako náhradní rodiče selhali? Přišli jste na to, že téměř nic z toho, co platilo u vašich dětí a dětí, které jste znali od sousedů a známých u těch přijatých neplatí?

Kdo jsou vlastně pěstouni

Kdo jsou vlastně pěstouni? Na tuto otázku se dá odpovědět pouze jedním způsobem. Pěstouni jsou lidé, kteří, aniž si to uvědomují, mají rodičovské pudy nastaveny trochu jinak než ostatní. Pokud budeme hovořit o skutečně dobrých pěstounech, dojdeme k závěru, že se jedná o jakýsi vzácný dar nebo talent, který není dopřán každému.

Pěstouni děti neodebírají, ale pomáhají

V poslední době hýbe společností kauza českých dětí, které byly odebrány v Norsku matce, které dosud nebyl prokázán trestný čin. V této souvislosti veřejnost někdy vyjadřuje obavy z pěstounské péče jako takové. Tento článek má za cíl zjednodušeně popsat jak to při odběrech a umísťování dětí chodí a tyto obavy z pěstounů rozptýlit.

Jaký by neměl být náhradní rodič

Podívejte se na níže uvedené video k zamyšlení. Upozorňujeme, že nic se neshoduje s realitou. Děj je zhruba takový:

Leela dostane pozvánku ze sirotčince, ve kterém vyrůstala, ale nechce tam jít, protože se jí v dětství všichni smáli. Fry s Benderem ji nakonec přemluví, že jí všichni budou závidět a že půjdou s ní. Všichni kromě Leely a Adlaie Atkise, do kterého byla Leela v dětství zamilovaná jsou staří, nemocní a nezaměstnaní žebráci. Bender si při té příležitosti za účelem výdělku adoptuje 12 dětí, které mu ale nic nevydělají a tak je chce dát do péče někomu jinému.