Březen 2015

Obyčejný den v neobyčejném světě pěstouském


Nejsem zakomplexovaná, nepřipadám si hloupá ani ošklivá, ale tak nějak jsem sklouzla do útlumového režimu.

Ráno vstanu, hupsnu do tepláků a už  ke mě doléhá hlas naší pochroumané hvězdy.

"Mamí, vyrobíš mi snídani?" ozývá se s postýlky. Naše šestiletá kráska s rozumem sotva tříletého mrněte už má dávno pravé poledne.

Řešitelé projektu

Ing. Ivo Kraus, DiS.: řešitel projektuIng. Ivo Kraus, DiS.: řešitel projektu Bc. Alena Krausová: vedoucí projektu, sociální pracovniceBc. Alena Krausová: vedoucí projektu, sociální pracovnice

Pěstounská péče v Ústeckém kraji

Jak a čím podporuje Ústecký kraj pěstounskou péči ?

Ústecký kraj každoročně realizuje víkendové setkání pěstounů, v jehož rámci je pěstounům poskytováno odborné poradenství a pomoc (sociálními pracovnicemi a psycholožkou). Pěstouni mají zároveň možnost navzájem sdílet své zkušenosti a zážitky spojené s výkonem pěstounské péče. Stejnou možnost mají i pěstouni na přechodnou dobu, pro které jsou kluby, kde je jim mimo jiné poskytováno sociálními pracovnicemi a psycholožkou odborné poradenství.

Taková Fany v pěstounské péči

Když jsem vstoupila do procesu náhradní rodinné péče, měla jsem ve všem jasno. Věděla jsem co chci, co zvládnu, na jakého sviště si netroufám. Dejte mi dítě jedno, dvě nebo i tři. Vezmu si holky, kluky, malé i trochu větší. Dejte mi děti bílé, možná ani nemusí být zas tak úplně bledé, ale nikdy...slyšíte?... NIKDY! mi nedávejte děti postižené a už vůbec ne mentálně retardované! Nerozumím jim. Nechápu je. Neumím s nimi mluvit.