Srpen 2015

REKLAMA NA PĚSTOUNSKOU PÉČI :-)

„Mamííí, mamííí koupíš nám ho?" žadonil náš syn, potom co proběhla reklama v televizi. Možná si ještě vzpomenete na TV spot, na nádherné štěně zlatého labradora, které uchopilo do tlamy konec toaletního papíru a rozeběhlo se s ním do vedlejší místnosti. Za okamžik byla rolička prázdná a dítě sedící na záchodové míse spustilo povyk.
Chvíli si to rovnám v hlavě, než mi to docvakne „Jo, ty chceš to štěně, ne ten toaleťák!"

Reklama je reklama.

Profesionální pěstouni by měli být kvalitní

Naše organizace se snaží poslední dobou zaměřovat spíše na získávání dlouhodobých pěstounských rodin, a proto články na tomto webu někdy mohou obsahovat rady, které jsou pro pěstouny na přechodnou dobu méně výstižné. Abychom záležitost napravili, napsali jsme tento článek.

RÓMSKÉ DĚTI U NÁS DOMA

RÓMSKÉ DĚTI U NÁS DOMA aneb POHLED Z DRUHÉ STRANY

Když do naší rodiny přišly z děcáku, dvě malé holky, náš život začal být veselejší. Kluků jsme měli dost, ale holčičky, ty jsou v pěstounské péči nejspíš za odměnu. A my dostali hned dvě. Tak to nás musí mít úřednice z OSPODu fakt rády.

Proč si nechat poradit?

Vždy jsem si myslela, že mě, matku čtyř dětí, proškolil sám život.
Kdo jiný by měl být tím správným vychovatelem dětí a mládeže než člověk, který má už všechny ty rodičovské peripetie za sebou? Prošli jsme jimi čtyřikrát.
Od probděných nocí s prořezávajícím se zoubkem, až po první opravdový průšvih s nepovedeným mejdanem našeho čerstvého puberťáka.
Vychovávat děti není snadné a učíme se za pochodu. Pokus-omyl, pokus-omyl, omyl....

Navštivte Poradnu pro náhradní rodinnou péči v Ústí