Články Marcely Tobiášové

Kam zadarmo s dítětem? Poradím Vám !

Řešíte co dělat s dětmi o prázdninách? Máte dětí víc a při sčítání toho, kolik Vás bude stát tábor se Vám dělá mdlo? A proč čekat až na prázdniny…máte plné zuby svých dětí? Jste unavení, potřebujete v práci dodělat projekt?
Existuje úžasná možnost – dát dítě na Dobrovolný pobyt do ústavní péče. Je to za pár korun - a ani to po Vás nikdo vymáhat nebude. Stát tu péči zaplatí. Stačí se zastavit v ústavu, podepsat papír a předat děti. Ani jim sebou nemusíte nic dávat, mají tam toho dost.

Ještě jednou k pěstování... (Článek Marcely Tobiášové)

Ještě jednou k pěstování...
Seděla jsem v zasedačce, na klíně houpala Tygříka a usmívala jsem se. Pak jsem se dozvěděla, že dvě holčičky, které jsem měla v přechodné péči a byly vráceny matce, jsou v dětském domově. Odvezli je tam strejdové policisté jednou v noci. Nikdo mi to nedal vědět. Přestože u nás nějakou dobu žily, jsem pro ně cizí. Nemám právo na informace.

Mlha a slzy (Článek Marcely Tobiášové)

Mlha a slzy
Léto je pryč. Nějak jsem si toho nestihla všimnout. To až dnes, když jsem ráno vezla Kecalku a Náfuku poprvé do nové školy... jely jsme mlhou a Náfuka tvrdila, že ji bolí bříško a Kecalka měla strach, že jedu v té mlze moc rychle a taky, jak jí to v té škole vlastně půjde. Naštěstí víme, že bříško bolí nejvíc právě od strachu a že nejlepší je tomu strachu se postavit.

Jedeme dál ... (Článek Marcely Tobiášové)

Jedeme dál ...
Nějak jsem se nestihla rozhlédnout a už je tu léto. Za pár týdnů to bude rok,co jsme s manželem vstoupili do kolotoče přechodného pěstounství. Náš život nabral zrychlené obrátky a já v něm začínám plavat.

Jsem rodič, kdo je víc ? (Článek Marcely Tobiášové)

Jsem rodič, kdo je víc ?
Sociální úřady odebírající děti chudákům rodičům, pěstouni vydělávající tisíce na cizích dětech. Juvenilní justice, neschopné soudy, bezpráví. V zákoně je jasně řečeno, že příbuzenská péče má přednost před péčí ústavní. Děti v ústavech trpí, ale mnohem více některé trpí tam, kde jim má být nejlépe - ve svých rodinách.

Nadšení, které jsem cítila po předání Jefriho a pocit užitečnosti při práci s Hrozinkou a její bio rodinou jsou pryč, mám pocit bezmoci a neschopnosti.

Syndikovat obsah